Schneider Electric prezentuje trzy kluczowe innowacje w architekturze EcoStruxure dla IT, budownictwa i przemysłu

W trakcie konferencji Innovation Summit w Hongkongu firma Schneider Electric – globalny specjalista w zarządzaniu energią i automatyce – zaprezentowała trzy najnowsze innowacje w zakresie swojej flagowej platformy EcoStruxure™. Są to pakiety EcoStruxure IT, EcoStruxure Building oraz EcoStruxure Industrial Software.

EcoStruxure™ to autorski, opracowany przez Schneider Electric system otwartej architektury oparty na Internecie Rzeczy. Wykorzystuje on mobilność, rozwiązania chmurowe i narzędzia analityczne, by dostarczyć innowacje od poziomu komunikujących się produktów, poprzez automatykę i sterowanie, aż po aplikacje, analitykę i usługi. EcoStruxure™ został już wdrożony w ponad 450 000 instalacjach przy wsparciu 9000 integratorów systemów, łącząc ponad 1 miliard urządzeń. System ten można wykorzystywać w ramach 6 obszarów: Power, IT, Building, Machine, Plant and Grid dla 4 rynków: Building, Data Center, Industry oraz Infrastructure.

W ramach światowej premiery nowych rozwiązań EcoStruxure™, Schneider Electric zaprezentował trzy innowacyjne pakiety platform w sektorze IT, budownictwa oraz przemysłu:

• EcoStruxure IT – pakiet oferujący infrastrukturę do zarządzania centrami danych w oparciu o chmurę (DCIM). To rozwiązanie następnej generacji umożliwia przeprowadzanie wizualizacji analiz zarówno w czasie rzeczywistym, jak i przyszłym. EcoStruxure IT istotnie wpływa na optymalizację pracy w obszarach IT management oraz facility management.

• EcoStruxure Building – pakiet oferujący platformę do projektowania inteligentnych i efektywnych energetycznie budynków. Ta innowacja umożliwia programistom i pozostałym współpracownikom wspólne prowadzenie projektów, bieżące udostępnianie danych i rozwijanie tworzonych aplikacji. Dzięki EcoStruxture Building praca zespołu jest szybsza, wygodniejsza, a jej efektywność zwiększa się nawet o 30%

• EcoStruxure Industrial Software – pakiet oferujący platformę oprogramowania przemysłowego, który usprawnia pracę oraz komunikację między ludźmi i procesami. Zapewnia on prawidłową ochronę przemysłowych systemów i technologii, co jest szczególnie ważne w przypadku wprowadzania nowych wdrożeń. Dzięki rozwiązaniu EcoStruxure Industrial Software nie trzeba iść na kompromis między jakością a ceną – platforma oferuje najniższy całkowity koszt posiadania (TCO), minimalizując przy tym ryzyko związane z utratą bezpieczeństwa danych oraz ze spadkiem wydajności.

Wykorzystanie przez EcoStruxure systemów otwartej architektury oraz Internetu Rzeczy napędza przechodzenie na cyfrowe rozwiązania w zakresie zarządzania infrastrukturą elektroenergetyczną oraz wdrażanie automatyki w energetyce.

– Nowa gospodarka cyfrowa odważnie wkracza na wszystkie rynki, co  przyspiesza rozwój Internetu Rzeczy, sztucznej inteligencji i powszechnej digitalizacji. To nowe możliwości i ogromny potencjał dla funkcjonujących w nich podmiotów, które staną się dzięki temu znacznie bardziej wydajne i efektywne – mówi Jean-Pascal Tricoire, CEO Schneider Electric. – W Schneider Electric przyświeca nam prosta misja: dostarczamy naszym klientom innowacyjne, praktyczne technologie, które pomagają im w sprawnym przechodzeniu na gospodarkę cyfrową. Stale słuchamy tego, co mają nam do powiedzenia w kontekście nadchodzących zmian. Inspirują nas ich odważne pomysły, które chcemy sukcesywnie przekształcać w gotowe do wdrożenia realizacje.

 

Konferencja Innovation Summit to zorganizowane przez Schneider Electric w Hong Kongu międzynarodowe wydarzenie, podczas którego ponad 1000 zaproszonych ekspertów i czołowych wizjonerów w branży energetycznej debatowało nad przekształcaniem coraz bardziej śmiałych koncepcji w praktyczne rozwiązania, usprawniające tworzenie się gospodarki cyfrowej.